ESP32-C61-WROOM-1U-N8R2 Wireless Communication Module 8MB Flash Wi-Fi And BT LE Module
認証
中国 ShenZhen Mingjiada Electronics Co.,Ltd. 認証
顧客の検討
、非常に有用、新しい非常に速く出荷され、元、非常に推薦する。
—— ニシカワ 日本 から
—— ルイス 合衆国 から
—— リチャード ドイツ から
—— マレーシア の ティム
—— ヴィンセント ロシア から
—— ニシカワ 日本 から
—— アメリカ から の サム
—— ドイツ の リナ
オンラインです
商品の詳細:
起源の場所: CN
ブランド名: Original Factory
証明: Lead free / RoHS Compliant
モデル番号: ESP32-C61-WROOM-1U-N8R2
お支払配送条件:
最小注文数量: 10
価格: Contact for Sample
パッケージの詳細: モジュール
受渡し時間: 5~8営業日
支払条件: T/T、L/C、ウェスタンユニオン
記述
部品番号: ESP32-C61-WROOM-1U-N8R2 フラッシュ: 8MB(クアッドSPI)
PSRAM: 2 MB 埋め込まれた破片: ESP32-C61HR2
サイズ: 18.0mm×19.2mm×3.2mm 動作温度: -40°C〜85°C
Product Description Of ESP32-C61-WROOM-1U-N8R2
Features Of ESP32-C61-WROOM-1U-N8R2
Module that supports 2.4 GHz Wi-Fi 6(802.11ax),Bluetooth@5(LE)
Built around ESP32-C61 series of SoCs, 32-bit RISC-V single-core microprocessor
Flash up to 16 MB, PSRAM up to 8 MB
Up to 23 GPIOs, rich set of peripherals
On-board PCB antenna or external antenna connector
ESP32-C61 series of SoCs embedded, 32-bit RISC-V single-core microprocessor, up to 160 MHz
ROM: 256 KB
SRAM: 320 KB
Up to 8 MB PSRAM
Wi-Fi
1T1R in 2.4 GHz band
Operating frequency: 2412 ~ 2484 MHz
lEEE 802.11ax-compliant
Bluetooth
Bluetooth LE
Bluetooth mesh
High power mode(20 dBm)
Speed: 125 Kbps,500 Kbps, 1 Mbps, 2 Mbps
Advertising extensions
Multiple advertisement sets
External antenna via a connector
Operating Conditions
Operating voltage/Power supply: 3.0 ~ 3.6V
Operating ambient temperature:
-85 °C version module: -40~ 85 °C
-105 *Cversion module: -40 ~105°C